چک لیست سئو در سال ۲۰۲۱

رتبه الکسا چیست
رتبه الکسا چیست؟
نحوه محاسبه چگالی کلمات کلیدی
چگالی کلمات کلیدی چیست؟

سئو یکی از مهارت های پرطرفدار و البته مهم در دیجیتال مارکتینگ و طراحی سایت است. بهینه سازی سایت نیازمند رعایت قواعد و اصول سئو می باشد. به همین دلیل نیز این روزها، سئو بسیار محبوب شده است. همه صاحبان سایت ها و فروشگاه های اینترنتی می دانند که برای دیده شدن در گوگل باید سایتشان سئو داشته باشد. کارشناسان سئو با استفاده از چک لیست سئو که هر ساله نیز آپدیت می شود. استراتژی و لیست سئوی مشخصی را برای بهینه سازی سایت ها در نظر می گیرند.

کارشناسان سئو تیم ونداد با تکیه بر مطالعات و تحقیقات خود در زمینه سئو طبق آخرین بروز رسانی و الگوریتم های گوگل اقدام به تهیه چک لیست سئو در سال ۲۰۲۱ نموده است. اگر به دنبال لیست سئو جامع برای شروع کار خود هستید این مقاله شما را یک قدم جلو خواهد انداخت.

نحوه استفاده از چک لیست SEO

قبل از هر اقدامی بهتر است درباره ی اصول سئو مطالعات خود را کامل کنید. سپس به فکر استفاده از لیست سئو باشید. این چک لیست به شما کمک می کند تا سئو سایت خود را قدم به قدم پیش ببرید. اما فراموش نکنید که سئو یک فرآیند زمان بر و مستلزم صبر می باشد. البته بیشتر اوقات متخصصان سئو چک لیست مخصوص خود را داشته و آن را در اختیار کسی قرار نمی دهند.

چک لیست seo و اصول سئو

چک لیست سئو ۲۰۲۱

برای استفاده از این لیست باید در مرحله اول به اصول سئو مسلط باشید. سپس با استفاده از لیست زیر به بهبود سایت خود بپردازید.

۱- درک مفاهیم و اصطلاحات SEO

برای درک مفاهیم سئو در ابتدا باید با معنی و عملکرد سئو آشنا باشید. هدف خود را از انجام سئو روشن کنید.

۲- استفاده از ابزارهای گوگل

در مرحله دوم استفاده از چک لیست سئو سایت خود را به ابزارهای آنالیز گوگل متصل کنید. ابزارهای گوگل مثل سرچ کنسول، گوگل آنالیتیکس، گوگل تگ منیجر و… این ابزارها به شما کمک می کنند سایت خود را تحلیل کنید.  ابزارهای گوگل آمار و اطلاعات بسیار مفیدی از عملکرد سایت در اختیارتان قرار می دهد.

چک لیست seo و اصول سئو

۳-استفاده از پلاگین ها برای سئو

پلاگین های متعددی برای کمک به مبتدیان جهت بهبود سئو سایت وجود دارد که می توانید از آنها در شروع کار استفاده کنید. مثلا افزونه yoast seo یک افزونه برای سایت های وردپرسی می باشد که کمک می کند اصول سئو را در تولید محتوا و ساخت صفحات رعایت کنید.

۴- تحقیق کلمات کلیدی

یکی از مهم ترین موارد در چک لیست سئو جستجوی کلمات کلیدی است. کلمات کلیدی نقش تعیین کننده ای در رتبه گیری سایت و افزایش فروش، همچنین دیده شدن سایت در موتورهای جستجو دارند. برای پیدا کردن کلمات کلیدی هدف کاربران از جستجو ، ارزش کلمه کلیدی، میزان جستجوی آن، سختی کلمه، طول کلمه از مواردی است که باید در نظر گرفت. البته جای نگرانی نیست ابزارهایی برای بدست آوردن کلمات کلیدی مرتبط با موضوع سایت وجود دارد که کار را برای بدست آوردن لیست کلمات راحت می کند.

۵- سئو لینک ها (URL)

کلمات کلیدی خود را در URL استفاده کنید. سعی کنید از لینک های کوتاه برای صفحات و محتوا استفاده کنید. استفاده از کلمات کلیدی در URL باعث می شود گوگل صفحات شما را راحت تر شناسایی کند.

۶- عنوان

استفاده از عناوین مناسب یکی دیگر از موارد مهمی است که کارشناسان سئو همیشه در چک لیست سئو خود جای می دهند. انتخاب درست عنوان به گوگل و کاربران کمک می کند تا دسترسی راحت تری به محتوا و صفحات شما داشته باشند. طبق اصول سئو استفاده از کلمات کلیدی در عنوان به سرعت ایندکس شدن مطالب در گوگل کمک خواهد کرد.

چک لیست seo و اصول سئو

۷- CTR یا نرخ بازدید

هر چه تعداد کلیک های شما در مقایسه با سایر سایت ها بیشتر باشد نشان دهنده این است که سایت شما در دید کاربران و نتیجه گوگل عملکرد بهتری داشته است. CTR نرخ کلیکی است که سایت از گوگل می گیرد. هر چقدر نرخ کلیک و بازدید ارگانیک سایت بیشتر باشد جایگاه بهتری نزد گوگل کسب خواهید کرد.

۸- توضیحات متا

یکی از مواردی که خیلی اوقات نادیده گرفته می شود Meta Description یا توضیحات متا می باشد که تاثیر غیر مستیم در رتبه بندی دارد. با این حال نوشتن توضیحات متا و استفاده کلید واژه در آن به جذب کاربر و افزایش نرخ کلیک ارگانیک کمک خواهد کرد.

۹- رعایت اصول سئو در محتوا

محتوا سئو محور از جمله موارد مهم در چک لیست سئو می باشد. رعایت مواردی نظیر: کپی نبودن محتوا، توزیع درست تیتر در متن، رعایت هدینگ ها،خوانایی محتوا، استفاده از کلمات کلیدی مرتبط در متن، رعایت چگالی کلمات کلیدی در بهینه سازی محتوا و بالا آمدن سایت در گوگل کمک بزرگی خواهد بود.

چک لیست seo و اصول سئو

۱۰- لینک سازی

لینک سازی داخلی و خارجی در تعیین جایگاه صفحات و رتبه گرفت سایت از گوگل کمک بزرگی می کند. اصول لینک سازی خود یک مبحث بلند بالاست که نیازمند آموزش و رعایت قواعد و استراتژی است. بهتر است این مورد را به کارشناسان سئو بسپارید.

کار را به کاردان بسپارید!

اکثر اوقات شاهد هستیم که افراد به اهمیت سئو واقف نیستیند. سئو را فقط محدود به محتوا می دانند. حتی گاهی حاضر به پرداخت هیچ هزینه ای برای سئو نیستند. غافل از اینکه سئو نیز مانند سایر کارها نیازمند استراتژی، چک لیست سئو و اصولی است که نیاز به تخصص و تسلط دارد. تیم سئو ونداد با تجربه های موفقی که در زمینه بهینه سازی سایت های مختلف دارد همراه شما برای رسیدن به لینک های اول گوگل خواهد بود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *