مشاوره حقوقی
طراحی سایت مشاوره حقوقی
JavaScript چیست؟

در مورد لینک اسپم چیزی شنیده‌اید؟ لینک اسپم، از طریق تجزیه و تحلیل وب با استفاده از ابزار وب مستر گوگل قابل مشاهده است و مدیر سایت، می‌تواند این لینک اسپم را ببیند. از این طریق می شود سئو کلاه سیاه انجام داد.

مدیران سایت‌ها از طریق لینک‌های اسپم ترافیک جعلی درست می‌کنند و بازدید سایت را افزایش می‌دهند. اما گفتنی است که بعد مدتی این نوع سایت‌ها از طرف گوگل شناسایی می‌شوند و گوگل فرد خطا کار و مدیر سایت را با خارج کردن از دسترس جریمه می‌کند وقتی گوگل یک مدیر سایت را مجرم می‌شناسد و همه‌ دامنه‌هایی که به نام آن شخص ثبت شده زیر ذره‌بین می‌روند.

لینک اسپم چیست؟

بک لینک اسپم چگونه شناسایی می‌شود؟

اولین نشانه‌ای که می‌توان فهمید بک لینک اسپم به سایت داده شده است، پایین آمدن رتبه الکسا سایت و کاهش ترافیک است. با کمک گوگل می‌توان بک لینک هرزنامه را شناسایی کرد و لینک‌ها را حذف کرد.

لینک‌ها حذف می‌شوند؟!

از رایج‌ترین راه‌های مقابله با لینک‌های اسپم، جلوگیری از آدرس اینترنتی مرتبط است.

استفاده از فایل‌های htaccess است.

استفاده از فایل‌های مخفی در دامنه سایت.

انواع ربات اسپم (هرزنامه)

هرزنامه کرالر (crawler)

یک نوع خزنده است که زیاد رایج نیست. در این روش از وب کراولر استفاده می‌شود و شباهت زیادی به خزیدن در وب سایت‌ها دارد. می‌توان این نوع ربات هرزنامه‌ها را با استفاده از htaccess بلاک کرد.

هرزنامه شبح (ghost)

این نوع هرزنامه می‌تواند از پروتکل اندازه‌گیری گوگل آنالیتیکز استفاده کرد. این ربات اجازه می‌دهد که داده‌هایشان به طور مستقیم به سرور‌های گوگل ارسال شود و وارد سایت شود .

لینک اسپم

پیوند juice

پیوند juice به عنوان یک کیفیت یا مرجعیت گفته می‌شود که بر‌اساس بک لینک‌های شما از سایت‌های دیگر به سایت منتقل می‌شود و هرچه پیوند جویس بالاتر باشد، سایت شما در رتبه بندی بالاتری قرار می‌گیرد.

انواع لینک اسپم
لینک‌های site-wide
لینک‌های انکر تکست
لینک‌های link-farm
لینک پست مهمان
لینک‌های تبادلی
لینک‌های link blast

کلام ونداد

درست است با لینک اسپم شما می‌توانید ترافیک سایت خود را به سرعت بالا ببرید، اما باید عواقب آن را هم بپذرید. لینک اسپم‌ها جزو سئو کلاه سیاه محسوب می‌شوند. برای مشاوره و دریافت خدمات سئو باما در تماس باشید. از شما همراهان ونداد متشکریم که این مقاله را تا انتها دنبال کردید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *