طراحی سایت در کاشان
طراحی سایت در کاشان
مشاوره حقوقی
طراحی سایت مشاوره حقوقی

آیا برای شماهم این سوال پیش آمده که برنامه نویسی فرانت اند چیست؟  یا بارها وظایف یک فرانت اند کار یا بک اند کار به گوشتان خورده است ولی کامل وظایف فرانت کار یا بک اند کار را متوجه نشده اید؟ برای اینکه معنی فرانت اند و اصول کار یک فرانت اند کار را بدانید با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

فرانت اند چیست؟

معنی فرانت اند ، در واژه front به معنای (جلو) می‌باشد، یعنی طرح یا کدنویسی که مربوط به قسمت جلو سایت می‌باشد.

فرانت اند به قسمت قابل مشاهده وب سایت توسط کاربران گفته می‌شود. فرانت اند مجموعه ای از کدهای تخصصی سایت شما را به صورت قالب ظاهری گرافیکی جذاب و قابل فهم به کاربر نشان می‌دهد، تا کاربر بتواند به راحتی از قسمت های مختلف سایت بازدید و از آن استفاده کند.

در قسمت فرانت اند فرم های اطلاعات ورودی،قالب و طرح های گرافیکی، عکس، فیلم و…. به صورت کلی هرچیزی که برای کاربر قابل درک باشد قرار گرفته می‌شود.

زبان برنامه نویسی فرانت اند چیست؟

با زبان‌های برنامه نویسی زیادی میتوان در قسمت فرانت اند کدنویسی کرد. اما ۳ زبان مهم و کاربردی که هر برنماه نویس فرانت اند باید بلد باشد، به ترتیب html , css ,js می‌باشد .

مهارت های لازم  فرانت اند کار:

اگر علاقه دارید به یک front end کار متخصص تبدیل شوید، باید مهارت های لازم را بدانید. فرانت اند یکی از مهم ترین قسمت یک سایت و کسب و کار است، به این دلیل که اولین درگاه ارتباط کارفرما با مراجعه کنندگان و کاربران سایت خود است. اگر یک سایت ظاهر و رابط کاربری مناسب جذاب خود را نداشته باشد کاربران خود را به مرور از دست می‌دهد. بنابراین به یک سریع مهارت هایی که یک فرانت کار باید داشته باشد در لیست زیر اشاره می‌کنیم:

  1. یادگیری زبان‌های برنامه نویسی html، css و جاوا اسکریپت.
  2. آشنایی با اصول طراحی واکنش گرا.
  3. یادگیری نرم افزارهای گرافیگی مانند فتوشاپ.
  4. داشتن خلاقیت و ایده.
  5. آشنایی با اصول رابط کاربری.
  6. آشنایی با کتابخانه‌ها و فریمورک‌های فرانت اند javascript.
front end
front end

فرانت اند در دنیای واقعی:

برای اینکه مفهوم فرانت اند را کامل تر متوجه شوید، یک صحنه تئاتر را مدنظر خود بگیرید. اکترهایی که در صحنه بازی می‌کنند، فرانت اند را تشکیل می‌دهند. که بر اساس دستور کارگردان، فیلمبردار و صدابردار که حکم بک اند را دارند به بازیگری خود می‌پردازند.

در این قسمت دستورات کارگردان همان کدهای html، css و جاوااسکریپت می‌باشند که رابط کاربری  را ایجاد می‌کنند.

تفاوت بک اند نسبت به فرانت اند:

بک اند مربوط به کدنویسی و برنامه نویسی، هرآن چیزی است که کاربر آن را مشاهده نمی‌کند، و مرتبط به کارهای پشت صحنه ساخت یک سایت است. بنابراین یک سایت دستورات را از مجموعه ای دیتابیس دریافت و سپس برای کاربر اجرا می‌کند.

فرانت اند
فرانت اند

کلام ونداد:

امروزه هر کسب‌و‌کار و وب‌سایتی نیاز به یک پلتفرم کامل دارد. وظیفه یک برنامه‌نویس فرانت اند درست کردن و گسترش این پلتفرم است. شما پس از تسلط کامل بر مهارت و موضاعات ذکر شده می‌توانید یک توسعه گر در زمینه فرانت اند شوید، و توصیه ونداد به شما این است که حتما در یک زمینه مهارت کامل را کسب کرده، و در ادامه به سراغ مبحث بعدی بروید و هیچ‌گاه دراین زمینه دید سطحی نداشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *