تفاوت سئو کلاه سفید با کلاه سیاه

نحوه محاسبه چگالی کلمات کلیدی
چگالی کلمات کلیدی چیست؟
معروف ترین سایت های وردپرسی
معروف ترین سایت های وردپرسی

برای آن که تفاوت سئو کلاه سفید و کلاه سیاه را بررسی کنیم، ابتدا تعریفی از سئو می آوریم.

سئو چیست؟

بهینه سازی سایت برای بهتر کردن جایگاه آن نزد موتورهای جستجوگر گوگل را سئو می نامند. سئو در واقع شامل تکنیک هایی است که اگر رعایت شود، جایگاه سایتی که طراحی شده بالاتر می رود و در نتیجه موجب افزایش بازدید و تقاضا می گردد.

اگر ما این تکنیک ها را مورد تایید گوگل است دور بزنیم، و از ترفندهای دیگری استفاده کنیم وارد بحث سئو کلاه سیاه می شویم که پیامدهای بدی برای سایت ما خواهد داشت.

تیم ونداد با متخصصان مجرب سئو، سایت شما را به بهترین نحو بهینه سازی می کند.

سئو کلاه سفید چیست؟

این سئو همان طور که از اسمش مشخص است، مورد قبول موتورهای جستجوگر گوگل است. یعنی در آن از تکنیک هایی استفاده می کنیم که گوگل ما را از صفحات خود پرت یا به عبارتی پنالتی نکند.

در این سئو ما مطابق قوانین و مقررات گوگل سایت را بهینه سازی می کنیم.

نیاز کاربران را بررسی می کنیم، و مطابق آن ها سایت را بهینه می کنیم.

نکات مهم سئو را رعایت می کنیم.

تیم ونداد با کارشناسان و متخصصان مجرب و حرفه ای آماده است تا با بهره گیری از خلاقانه ترین روش ها، به شما در بهینه سازی و بالابردن رتبه سایت کمک کند. برای مشاوره با ما می توانید تماس بگیرید.

سئو کلاه سفید

سئو کلاه سیاه چیست؟

این سئو شامل تکنیک هایی است که برخلاف قوانین موتورهای جستجوگر گوگل عمل می کند. اگرچه ممکن است در ابتدا به کسب نتیجه مطلوب و سریع کمک کند، اما این نتایج کوتاه مدت است و پس از چندی گوگل متوجه می شود و صفحه ما را از جستجو حذف می کند.

سئو کلاه سفید

در این سئو این تکنیک ها را انجام می دهند:

 • برخلاف قوانین گوگل عمل می کنند.
 • نیازهای کاربران را درنظر نمی گیرند.

تفاوت سئو کلاه سفید و کلاه سیاه

همان طور که گفتیم مهم ترین تفاوت این دو سئو، تبعیت کردن از قوانین گوگل است. در واقع سئو کلاه سیاه این قوانین را می شکند یا دست کاری می کند.

نکاتی جهت انجام سئو کلاه سیاه

 • نیاز کاربران را در اولویت قرار دهیم. در واقع باید خود را جای مخاطبانمان قرار دهیم و دقت کنیم چه چیزی آن ها را جذب می کند. اگر فقط بالا رفتن رتبه سایت مهم باشد وارد سئو کلاه سیاه می شویم.
 • سایت خود را برای نمایش در موبایل و تبلت ریسپانسیو می کنیم. یعنی برای نمایش در این دستگاه ها متناسب می کنیم.
 • کلمات کلیدی با کیفیت انتخاب می کنیم و از تکرار زیاد آن ها جلوگیری می کنیم. تکرار زیاد این کلمات، محتوای سایت شما را بی کیفیت می سازد و همین طور موتورهای جستجوگر گوگل از این کار بیزار هستند.
 • لینک های مناسب انتخاب کنیم. و همین طور به سایت های قابل قبول لینک بدهیم یا از آن ها لینک بگیریم.
 • محتوای با کیفیت و مفید برای کاربران قرار دهیم. حتما در مطالب علائم نگارشی صحیح درج کنیم. از فونت های زیبا استفاده کنیم. از مطالب خیلی کم یا خیلی زیاد خودداری کنیم. از همه مهم تر از کپی کردن مطالب دوری کنیم. اگر محتوای کپی شده تحویل دهیم، گوگل متوجه می شود و از امتیاز ما کم می کند. علاوه برآن محتوا باید با تیتر ما هم خوانی داشته باشد. اگر هم خواتی نداشته باشد، در واقع گوگل را فریب داده ایم.

سئو کلاه خاکستری

لازم به ذکر است علاوه بر این دو، سئوی دیگری به نام کلاه خاکستری وجود دارد. شاید از اسم آن فکر کنید این سئو چیزی بین کلاه سفید و کلاه سیاه است. اما در واقع این گونه نیست. کلاه خاکستری شامل تکنیک هایی است که اگر موتورهای جستجوگر گوگل متوجه آن شوند، جریمه می کنند. اگر به درستی صورت بگیرد در بالابردن سایت ما بسیار موثر خواهد بود. اما این تکنیک خطرناک است و ریسک بالایی دارد.

 • دادن بک لینک به سایت خود
 • گذاشتن کامنت
 • عدم استفاده از کلمه کلیدی در متن
 • شبکه های اجتماعی جعلی

از ترفندهای سئو کلاه خاکستری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *